Hat csapat. Már megint. Mit csinálunk rosszul? Mi a baj? Miért nem jönnek? Ezek a gondolatok cikáztak fejemben, amikor a gondos előkészítés ellenére a gödi forduló után Veszprémbe is "csak" hat csapatot tudtunk versenyeztetni. Nem éljük meg súlyos kudarcnak, de a nyolc csapatos verziót jobban szeretjük.
Veszprémben új szabály is debütált. Mivel a csapatok erősödnek és a köztük lévő szintkülönbség csökken, ezért sokszor kis gólkülönbségű mérkőzések alakulnak ki a végletekig fokozott izgalmakkal. Az óra lepörgetése egy messzire elütött labdával, egy cserével rendszeressé vált, hiszen az ösztönösséget egyre inkább a tudatosság veszi át. Ezért döntöttünk úgy, hogy amennyiben 2 gól vagy annál kisebb a különbség a két csapat között úgy az utolsó 2 percet tiszta játékidővel mérjük. Úgy véljük ezt a változtatást jól fogadtátok, köszönet az ötletadó Nagy testvéreknek!
Na de vissza a kupára. Ismét körmérkőzéses rendszerben rendeztük a játéknapot és a földrajzi okokból adódóan a Fekete Ló Ajka - Lizards Old School találkozóval indítottunk, s tekintve az előzetes erőviszonyokat és azt, hogy az első játéknap döntőjét e két csapat vívta, sokan hihették azt, hogy a nagy dolgok már az első mérkőzésen eldőlnek. De mennyire nem így történt. A meccset mindenesetre a veszprémiek nyerték.
A következő találkozón mutatkozott be a csapatpólót nyomtató Origo Low Fast Fox formáció a játéknapra fúzionáló Dombóvári FE - II. Rákóczi Ferenc Gimnázium rövídítve Dombóvár-Rákóczi együttese, akik egy szolid gólnélküli döntetlennel melegítettek a napra. Mint utóbb kiderült a fúziós csapatnak ez volt az egyetlen pontvesztesége. A Phoenix az egri különítmény nélkül érkezett, de rendkívül jól tartották magukat a rutinosabbnak számító szegediekkel szemben, akik az utolsó percben Andó Dóra Anna találatával szerezték meg a győzelmet.
A második körben magabiztos ajkai, veszprémi és Dombóvár-Rákóczi győzelem született. A harmadikban az ajkaiak rászámoltak a Phoenixre és hétig eljutottak, az Origo egy találattal bizonyult jobbnak az SZTE-EHÖK SE-nél, míg a fúziós csapat legyőzte a Lizards Old School alakulatát. Itt lehetett érezni, hogy valami készül, sőt az egyik skalp után szinte rögtön született a másik, hiszen 5:2-re győzték le a Fekete Ló csapatát is. Rózsás János remekbe szabott lövését még Liska Bálint is megsüvegelte a cserepadon. A Lizards egy-egy hatost osztott ki a szegedieknek és az Origonak is, jelezve, hogy a második helyért járó kupára igényt tart, míg utolsó csoportmeccsét is megnyerte a Dombóvár-Rákóczi csapata, így ők örülhettek a kupagyőzelemnek. Az Origo egy góllal bizonyult jobbnak a Phoenixnél, míg az SZTE-EHÖK SE két találatig jutott az ajkaiak 5 gólja ellenében.
A sorrend tehát.
1. Dombóvár Rákóczi
2. Lizards Old School
3. Fekete Ló Ajka
4. Origo Low Fast Fox
5. SZTE- EHÖK SE
6. Phoenix FSE
A játéknap pontkirálya 13 góllal és 1 gólpasszal Balogh Bence lett a Fekete Ló Ajkából, míg a Dombóvár-Rákóczi csapatából került ki a legjobb mezőnyjátékos Rózsás János és a legjobb kapus Riz Dániel személyében.
Most téli szünetre vonulunk, januári időpontot keresünk, februárban Érden, márciusban Szegeden, áprilisban Dombóváron, májusban Debrecenben szeretnénk a szabadidős floorball szerelmeseit játéklehetőséghez juttatni.
Addig is reméljük nektek is sok floorballos ajándék kerül a fa alá és bízunk abban is, hogy tőlünk rendelitek, elismerve azt a munkát, amit a floorball fejlesztéséért teszünk nap mint nap. Köszönjük.